Skrzywienie penisa. Jak zapobiegać?
Skrzywienie penisa. Jak zapobiegać?
4.6 (91.43%) 7 votes

Mały penis dla wielu mężczyzn jest problemem, zaś skrzywiony to jeszcze większy kłopot. W tym drugim przypadku mężczyźni naprawdę nie wiedzą co robić. Wydaje im się, że teraz czeka ich tylko operacja. Co więcej, panowie, którzy nie mają tego rodzaju dolegliwości, obawiają się, że ich penis kiedyś się skrzywi. Chcą wobec tego temu zapobiegać. Nie mając wiedzy w tym temacie pytają – w jaki sposób?

Skąd to skrzywienie?

Skrzywienie penisa może być wrodzone. Pojawia się zwykle na skutek innych wrodzonych wad rozwoju układu moczowo-płciowego. Zdarza się również na skutek nierównomiernego rozwoju ciał jamistych. Inną przyczyną skrzywienia prącia jest choroba Peyroniego. Bywa czasem, że do wykrzywienia członka dochodzi przez złamanie go. Ten sam problem jest wynikiem stulejki.

Jak widać, przyczyn jest sporo i raczej trudno jest w tym przypadku w jakiś sposób zapobiegać temu wykrzywieniu. Jedynie można uważać, aby nie złamać penisa, co mogłoby do tego prowadzić. Także typowych działań zapobiegawczych w tym zakresie nie ma. Jeżeli jednak dojdzie już do skrzywienia, mężczyzna może wykonać szereg działań. Jakich? O tym poniżej.

Operacyjne prostowanie penisa

Eksperci informują, że istnieje wiele metod operacyjnego prostowania prącia. Jedna z nich polega na wlaniu do ciał jamistych penisa soli fizjologicznej, co ma na celu uzyskanie wzwodu. Wówczas zwęża się członka w tych częściach, w których nie ma zmian bliznowych. W ten sposób penis jest prostowany. Trzeba jednak mieć w świadomości to, że w wyniku stosowania tej właśnie metody, penis może ulec drobnemu skróceniu.

Inny sposób polega na pofałdowaniu osłonki białawej, co wykonuje się poprzez nałożenie rozpuszczalnych szwów.

Czasem w celu wyprostowania członka wycina się po prostu zgrubiałą tkankę, która powoduje to skrzywienie. To miejsce przeszczepia się przeróżne materiały – żyłę, skórę, powięź, a nawet materiały syntetyczne.

Farmakologiczne leczenie

Leczenie farmakologiczne polega na podawaniu odpowiednich leków. Ma to miejsce w przypadku choroby Peyrniego, na skutek której dochodzi do tego skrzywienia. Leki, jakie wówczas się podaje to: kolchicyny, para-aminobenzoesanu potasu lub witamina E.

Ryzyko zawsze istnieje

Mężczyźni zwykle odczuwają strach, zarówno przed operacją, jak też przed zastosowaniem leków. Boją się nie tylko o utratę sprawności seksualnej, ale również o swoje zdrowie. Mają silny lęk przed niepowodzeniem. Nie chcieliby doświadczyć stanu, w którym mogliby dowiedzieć się, że nic z tego nie będzie albo, że właśnie wydarzyło się coś, co będzie miało przykry wpływ na dalsze życie i funkcjonowanie mężczyzny.

W  ramach podsumowania warto wspomnieć, że wykrzywiony penis rzadko, ale jednak może przeszkadzać w normalnym współżyciu. Stąd mężczyźni rozglądają się za skuteczną metodą walki z daną niedoskonałością. Okazuje się, że to właściwie nic szczególnego, a jednak może prowadzić do problemów w przyszłości. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby wybrać odpowiednią metodę. Zapobiegać powstawaniu takiego zakrzywienia nie jest łatwo i właściwie nie stwierdzono, czy jest w ogóle taka możliwość. Skrzywienie to nie zależy od mężczyzny osobiście. Dlatego można tu mówić jedynie o leczeniu i usuwaniu problemu niż typowemu zapobieganiu. Z drugiej strony krzywy penis to jeszcze nie koniec świata i od biedy można z tym żyć, więc nie ma się czym aż tak przejmować. Na pewno jeszcze nie w momencie samego stwierdzenia, że z penisem jest coś nie tak.

Artykuły które mogą was zainteresować:

http://menxxl.pl/tableteki-na-powiekszanie-penisa/  

http://menxxl.pl/member-xxl-opinie-dzialanie-sklad-efekty-stosowania/